Selahattin Demirtaş yoğun bakıma alınan babasını görmek için Diyarbakır’a götürüldü

HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, ani rahatsızlıklar geçiren annesi Sadiye Demirtaş ve babası Tahir Demirtaş ile görüşmek için sabaha karşı Edirne Cezaevinden Diyarbakır’a götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın annesi ve babası Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tahir Demirtaş ilk müdahalesinin ardından yoğun bakıma alınırken Sadiye Demirtaş ise yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edildi.  

Demirtaş ailesinin Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan oğulları HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, sabaha karşı ailesini ziyaret için Diyarbakır’a götürüldü. Demirtaş, babası ile görüştürüldükten sonra tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevine geri götürüldü. 

AVUKATLARDAN AÇIKLAMA

Demirtaş adına yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş’ın anne ve babası, peş peşe geçirdikleri ani rahatsızlıklar nedeniyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır.

Sayın Demirtaş’ın annesi Sadiye Hanım, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edilmiş; babası Tahir Bey ise halen kardiyoloji yoğun bakım servisinde tedavi altındadır.

Yakınlarının hayati tehlike taşıyan hastalıkları nedeniyle müvekkilimiz Sayın Demirtaş, yasaların kendisine verdiği hak çerçevesinde alınan izinle, 12 Kasım gecesi Edirne Cezaevinden Diyarbakır’a götürülmüş, babasını kısa bir ziyaret sonrasında tekrar Edirne Cezaevi’ne götürülmüştür.

Emeği geçenlere, tüm sağlık ekibine müvekkilimizin ve ailesinin teşekkürlerini iletiyor, kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here