Siyasi partiler sözlerini tutmadı

 Ankara’daki siyasi partilerini kendilerine verdiği sözü tutmadığını dile getiren tutuklu yakınları, ağır hasta tutukluların serbest bırakılmasını istedi. 

Hasta ve infazı yakılan tutuklu yakınlarının başlattığı Adalet Nöbeti eylemi, 329’ncu gününde Diyarbakır D Tipi Cezaevi önünde devam etti. Ailelere destek vermek amacıyla Tevgera Jînen Azad (TJA), Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği (MEBYA-DER), Med Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD-FED), Tutuklu Hükümlü Aileler ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUAY-DER) ve Mezopotamya Dil ve Kültür Araştırmaları Derneği (MED-DER), ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Örgütü yöneticileri cezaevi önüne geldi.

Ağır hasta tutuklularımız bir an önce serbest bırakılsın

Açıklamada konuşan tutuklu yakını İnci Güler, ağır hasta tutukluların ölmemesi için eylemde olduklarını vurgulayarak, “Ağır hasta tutuklularımız serbest bırakılsın. Ölümler olmasın, adalet gelsin diye eylemdeyiz. Ocak ayında Ankara’ya gittik ve tüm siyasi partileri ziyaret etti. Bizlere söz verdiler, ama hiçbiri sözünde durmadı. Geçen hafta tekrardan Ankara’ya gittik. CHP bizi kabul etmedi, diğer partiler bizleri kabul etti. Bize diyorlar ki ‘talebiniz başımız gözüm üstüne’ diyorlar, ağır hasta tutuklularıh bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here