‘Vampirler var, yalnız yürümeyin’ diyen rektör Namık Ak istifa etti

Ak öğrencilere, “Bir yolculuğa çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın. Çok vampirler var” diyen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü ‘sağlık sorunları’ gerekçe göstererek istifa etti.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Namık AK, sağlık sorunları nedeniyle rektörlük görevinden ayrılmıştır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak rektörümüz Sayın Prof. Dr. Namık Ak hocaya üniversitemizin gelişmesi noktasındaki katkı ve çalışmaları dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz rektörlüğüne Yükseköğretim Kurulu tarafından vekaleten Prof. Dr. Hüseyin Karaman atanmıştır” denildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde okula yeni başlayan öğrencilere ilişkin ‘Yeni Kayıt Öğrencilerini Bilgilendirme’ başlıklı bir program gerçekleştirmişti. Program da konuşan Rektör Prof. Dr. Namık Ak, akşam saatinde dersi olan öğrencilerin sokakta yürürken yalnız yürümemelerini önererek: “Bir yolculuğa çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın. Çok vampirler var” açıklamasını yapmıştı.

Haber: Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here