Van Kayyımından son vurgun

Kayyım yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi 3 Milyar 679 Milyon 382 bin 988 TL borcuna karşılık Edremit ve Tuşba ilçelerinde bulunan son taşınmazlarını satışa çıkarttı.

Kayyım yönetimi, yerel seçimler öncesi belediyeye ait son taşınmazları da satışa çıkarmaya başladı. Daha önce Edremit ilçesinin Eskicami ile Yenicami mahallelerinde bulunan 150’den fazla arsa ve içerisindeki yapıların bulunduğu toplam 213 bin 457 metrekare alanın satılması için ihale yapan kayyım, bu arsalar için belirlenen muhammen bedeli ise 800 milyon TL olarak gösterdi. Bu satışların ardından bölgede kalan 58 arsa ve taşınmaz bu hafta itibariyle satışa çıkarıldı. 7 Şubat’ta ihaleye çıkması beklenen arsalarla ilgili kentin bir çok noktasına ilan asıldı.

Tuşba ilçesindeki bir düğün salonu ve şehirlerarası otogarın bir bölümünün de içerisinde olduğu 20 bin metrekarelik alanın 5 bin 600 metrekarelik bölümünü, 36 milyon muhammen bedelle satılığa çıkarmış ve ihalesini gerçekleştirmişti. Kayyım bu kez Tuşba İlçesi İstasyon Mahallesi’nde bulunan 3 bin metrekarelik alanı da satışa çıkardı. Kayyım yönetiminin ihale için belirlediği muhammen bedel ise 36 milyon TL oldu. Yine kayyım yönetimi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Vanpark AVM içerisinde bulunan 11 dükkanın satışını da daha önce gerçekleştirmişti. Daha önce defalarca kez ihaleye çıkarılan dükkanlar, kimsenin ihaleye girmemesi nedeniyle satılamazken, söz konusu iş yerleri bir kez daha ilana çıkıldı. Dükkanlar için muhammen bedel ise 183 Milyon TL olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here