Windows 10 oyun severlere yeni özellikler getiriyor

0

Windows 10 oyun severler için yeni bir özelliği beta aşamasında test ediyor. Buna göre Windows 10 oyun çubuğu artık online oyun arkadaşı edinebilmenize olanak sağlayacak. Bu özellik ile online oyunlarda arkadaş bulmanız kolaylaşacak.

Windows 10 oyun severleri unutmuyor

Windows 10’da bulunan oyun çubuğu her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Çubuk, son beta sürümünde yeni bir özelliğe daha kavuştu. Buna göre online oyun oynayan oyuncular, diğer online oyuncuları kolaylıkla tespit edebilecek. Böylece co-op oyunlarda kolayca oyun arkadaşı edinmek mümkün hale gelecek.

Oyun çubuğunun bu özelliği şu an için beta aşamasında. Microsoft, özelliği sadece geliştiricilerin test etmesini, özelliğin içinde bir çok hata bulunabileceğini belirtiyor. Bu yüzden özelliğin ana cihazlarınıza kurulması önerilmiyor.

Ayrıca şu an için özelliği destekleyen oyun sayısı oldukça az. Ancak ileride Steam ile kurulacak bir ortaklık ile bu durumun aşılabileceği, oyunların hızla sisteme adapte olabileceği konuşuluyor.

Özelliğin bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi ile tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Ancak özellik ilk etapta sadece Microsoft Store üzerinden indirilen oyunların bazılarında aktif olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Windows 10 kullanıyor musunuz? Hangi oyunları oynuyorsunuz? Windows 10 oyun performansından memnun musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Kaynak: ShiftDelete