Kadınlar Akarsel’in katledildiği yere karanfiller bıraktı

Jineoloji Akademisi Üyesi Nagihan Akarsel’in vurulduğu yerde karanfiller bırakan kadınlar, YNK Süleymaniye Ofisi önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdi.Bu akşam yüzlerce kadın aktivist, Jineoloji Akademisi Üyesi Nagihan Akarsel’in Süleymaniye’nin Bextiyar Mahallesi’nde katledildiği yerde toplandı.

Kadınlar Akarsel’in vurulduğu yere karanfiller bıraktı.Burada bir konuşma yapan Tevgera Azadi Eşbaşkanı Tara Hisên şunları söyledi: “Katiller Kürdistan Bölgesi’ndeki kontrol noktalarından kolaylıkla geçebiliyor. Şukri Sarhed, Zeki Çelebi, Mamosta Şemal ve bugün de kadın aktivist ve yazar Nagihan’ın katledilmesi, Kürdistan Bölgesi’nin sadece düşmanlar için güvenli bir yer olduğunu ortaya koyuyor. Bu terör olaylarını kabul etmiyoruz ve takipçisi olacağız. Güvenlik güçleri ve yetkililere ‘ya bizleri düşmandan koruyun ya da koruyamayacağınızı söyleyin ki bizler de kendimizi koruyalım’ diyoruz” dedi.Ardından YNK Süleymaniye Ofisi’ne yürüyen kitle buraya siyah çelenk bıraktı.

Olayla ilgili kısaca bir konuşma yapan Hisen, “Şehit Nagihan Akarsel’in katillerini ortaya çıkarması için Süleymaniye yönetimine 48 saatlik bir süre veriyoruz. Bu süre içerisinde katilleri açıklamazlarsa daha güçlü bir tavır ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.YNK Süleymaniye Ofisi önünde oturma eylemi yapan kitle, eylemlerini sloganlarla bitirdi.

Haber: Cengiz Demirtaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here